| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca nu poti face efort dupa ce iti face vaccinul DT in clasa a 9 timp de 3 zile!?!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cionut94 a răspuns:

Da intr-adevar asa este indicat ca sa nu faci efort, dar nu toate organismele seama si de aceea este data acest termen de 3 zile. Daca nu ai nici o simptoma dupa ce ai facut efort eu zic ca e ok.

5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu are nici o contraindicatie poti face ce vrei tu.S-ar putea sa ai o mica durere locala care se remite dupa 2-3 zile.Asa ca fii activa!

| NuMaContrazice a răspuns (pentru Raniia):

Sunt baiat x_X... straight face

| Raniia a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Scuze,atunci fii activ!

| lovelife9 a răspuns:

Nu stiu, dar stiu ca te doare mana destul inacat sa nu faci un efort mare (pe mine m-a durut aproape o saptamana )

| StoicaBogdanDaniel a răspuns:

Poti face orice dupa ce il faci... la inceput iti amorteste putin mana dar poti face orice fel de efort...