| anonim_4396 a întrebat:

E bine daca ma dau cu aloe vera gell pe ` muscaturile` de ţânţar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lorelei a răspuns:

Incearca daca nu functioneaza cu aloe vera(care eu stiu ca teoretic e buna la orice) incearca sa speli cu sapun hipoalergenic si sa dai cu lamaie. Atentie daca persista umflatura si se mareste s-ar putea sa ai o reactie alergica, du-te la doctor.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lol1232 a răspuns:

Eu cred ca da.

| xSoaked a răspuns:

Sa stii ca iti spun sigur : crema de galbenele ajutawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cu alcool medicinal. E mai sigur.

| Ť尺ɪχɪɪ a răspuns:

Da in general intodeauna e bine sa tratezi zona,, muscata'' de tantar, cu sprayul autan nu previ ci se vindeca mai repede si nu te mai mananca zona, aloe vera este o planta buna pentru astfel de intepaturi. sper ca te am ajutat.kissfunda? plshappy