| floryn08 a întrebat:

E bine sa fac doua sporturi deodata?

Ex: Dimineata sa fac Atletism si dupa amiaza sa fac Culturism.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna!happy...:-ss, nu stiu ce sa zic, dar nu crezi ca-ti soliciti organismul cam mult?:-s.Adica,gandeste-te faci atletism si asta iti lucreaza destul de mult corpul, si daca ai mai face si culturism pe langa...straight face adica stiu ca fetele din ziua de azi sunt camrolling eyes, dar cred ca nu vei obtine rezultatul dorit, nu crezi?
App, nu ma pot abtinebig grin Avatarul tau e TRUE!rolling on the floor). Deci portocala aia nu putea sa fie mai enervanta de-atat!straight face
Ai grija de tine!happy

12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca te tin puterile, da, de ce nu?

| s4a a răspuns:

Daca le faci pentru sanatatea ta este excelent. Iti recomand in plus o alimentatie sanatoasa si sa eviti consumul de steroizi/anabolizante.

| mgtow a răspuns:

E bine dar sa nu faci in exces pentru ca asa o sa ai durere musculara si poti ajunge la leziuni

| Gigiku a răspuns:

Culturism si apoi Atletism cat mai poti.

| SicBru a răspuns:

Nu este bine. ar trebuie sa te axezi numai pe unu din cele doua mentionate, pentru ca la cele doua sporturi difera exercitiile si muschii nu o sa se dezvolte asa cum trebuie. deci axeaza-te numai pe un sport din cele doua

sper ca te ajutahee heefundabatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| MaRia_1799 a răspuns:

Eu fac tennis de camp dar cam acu o luna mergeam la antrenamente la tennis si fi dupa la volley! A fost cam greu dar m-am descurcat cat de cat...Depinde de programul tau! Daca e mai incarcat as opta pentru NU!

| TzaCaNeL a răspuns:

N-ai cum sa mai faci culturism! Deja te simti prea obosit!

| Dove a răspuns:

Da, dar tu nu le faci deodata le faci pe rand.

| byanca_4814 a răspuns:

Daca vrei sa faci pentru tine e bine dar daca vrei sa faci de performanta ar fi bine sa renunti la unul cel mai bine ar fi sa faci atletism pentru ca include si antrenamentul cu greutati (depinde si de proba) si iti dezvolta foarte frumos corpul si eu fac atletism si stiu destule lucruri despre acest sport sau ai putea sa intercalezi dar nu ambele intr-o zi pentru ca poti ajunge la suprasolicitare si nu e f bine big grin. Bafta happy

| TheFireGirl a răspuns:

Da e perfect ca iti dezvolti si mintea si forta si eu fac la fel

| ShummY a răspuns:

Ai putea, de ce nu? Doar ca o sa cresti foarte greu la sala.