| Gatsby a întrebat:

E bine sa fii vegetarian"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Nuuu.

| thegatekeeper a răspuns:

E bine sa fii vegetarian sau chiar vegan, daca ai grija sa mananci variat si in cantitati suficiente. Se pot lua si suplimente alimentare (vitamine, minerale), daca simti ca nu ai destula energie. Eu sunt vegetarian de aproximativ 3 ani si nu am avut probleme din cauza alimentatiei.

| pietrean a răspuns:

Poate ar fi bine, daca stii cum si ce trebuie sa mananci! Deoarece omul este construit in asa fel, incat sa fie si carnivor, cantitatea cea mai mare de vit B12 poate fi luata din carne,ficat(produse animaliere), foarte necesara pentru formarea celulelor rosii din sange, reduce masa musculara, lipsa ei, afecteaza memoria.

| Gatsby explică (pentru pietrean):

Esti vegetarian'''

| pietrean a răspuns (pentru Gatsby):

NU! Consum si carne, mai mult de pasare. Dar, din cauza varstei, incerc sa mananc cat mai sanatos.

| Gatsby explică (pentru pietrean):

Eu nu mananc carne absolut deloc, si eu vreau sa mananc foarte sanatos si imi dau seama ca pierd multa energie si multe vitamine, dar decat sa mananc animale, mai degraba mor!

| pietrean a răspuns (pentru Gatsby):

In acest caz, atentie la vitamina B12. Poti sa faci injectii sau sa iei multivitamine, care contin si aceasta vitamina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
E mai bine sa fii vegan.

http://www.youtube.com/watch?v=nAu_TxmvCEg&feature=player_detailpage

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E groaznic