| xSaB10 a întrebat:

E bine să mănânci seara portocale?
Daca nu, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E bine, eu mi-am facut in seara asta chiar un suc de portocale, nu are nimic, portocalele si in general toate citricile au un continut bogat de vitamina C.
Intareste imunitatea.
Craciun fericit!
Te pup!

| xSaB10 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc la fel happy

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu e bine, nu e nici rau. Trebuie sa le mananci cand iti cad tie bine.

| Rakanishuu a răspuns:

E bine, dar sa nu exagerezi...

| SefaTa97 a răspuns:

De ce sa nu fie bine?
Fructele sunt bine venite oricand.

| xSaB10 explică (pentru SefaTa97):

Pentru ca unii ma tot sperie ca seara nu-i bine sa mananci portocale deoarece sunt ca o otrava. thinking

| MudvayneMurderer a răspuns:

E in regula, deoarece stimuleaza digestia.

| Fen0men0 a răspuns:

Seara ai voie sa mananci un mar, o portocala, un grapefruit, in general fructe cu un continut mare de apa.

| KissWoW a răspuns:

Acum nici fructe nu mai poti sa mananci? nici dulciuri ca nu sunt sanatoase...da in tradevar pe la ora 5 6 maxim 7 poti sa mananci dar nu exagerat fructe in general deoaece contin vitamine si iti dau energie fiind seara nu poti sa dormi! dar in general nu are nimic, din contra! kiss