| anonimus2098 a întrebat:

E normal ca o fetita de 12 ani sa aiba celulita? Fetita nu are obezitate ba din contra e foarte slaba. Stiti cumva metode de a reduce celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Celulita înseamnă depozit de grăsime sub piele...îți recomand să-i aplici fetiței folie alimentara de plastic în jurul picioarelor, iar apoi sa alerge sau să meargă pe bicicletă și să nu-i mai dai zahar, cel mult la ceai și o gustare două pe săptămână.