| AndyAndreeAndi a întrebat:

Buna fetelor! E normal ca atunci cand incordezi posteriorul foarte tare sa se vada ca si cum ar fi celulita, "valurile alea". E normal sau inseamna ca e un început de celulita? Tin sa precizez ca sunt o fata slaba.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Celulita înseamnă aspect de coaja de portocala, deci se referă oarecum la textura, ceea ce spui tu acolo are legătura cu muschii fesieri.

| AndyAndreeAndi explică (pentru Bondarel99):

Buna! Si ce e de facut in aceasta privinta? Masarea cu creme, exerciții pentru posterior sau ce altceva?

| Bondarel99 a răspuns (pentru AndyAndreeAndi):

Se poate sa fie si celulita sau vergeturi. Cauta pe net poze si o sa iti dai seama.
Oricum in ambele cazuri e destul de greu sa scapi de ele, necesita niste tratamente foarte scumpe la salon.

| alina2k18 a răspuns:

Da, valuri si puncte adancite - semn de celulita big grin welcome in my worldwinking

| Heavenonearth a răspuns:

La fete slabe nu au celulită, doar cele care au surplus de grãsime și retenție de apă au un inceput de celulită, ori deja o au.

| Lule a răspuns:

Da e celulita. Nu conteaza ca esti slaba. Am vazut fete grase care n-au nici urma de celulita. Tine de mai multi factori aparitia celulitei.