| Ursulake a întrebat:

E normal sa ma doară dintele plombat ieri când beau apa rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cu sau fara plomba, se bea apa doar putin mai rece decat temperatura camerei.

| Eduard619 a răspuns:

La inceput da dar dupa nu e prea ok...mai bine consulta un doctor stomatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă apa este din frigider și e foarte rece, atunci da și e un semn bun, adică dintele nu e mort, însă dacă apa nu e atât de rece cât sa te doară in gât spre exemplu si totusi, dintele te doare, atunci trebuie sa mergi la medic pentru ca medicul nu a curățat bine înainte de a pune plomba.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, posibil sa fi prins o sensibilitate acolo. Du-te inapoi la medic daca nu-ti trece in cateva zile.

| AnonimFaraPereche a răspuns:

M-i se intamplase si mie dar mi-a trecut de la sine. Daca nu iti trece atunci du-te la medicul care te-a facut plomba.

| AleexisViol3t a răspuns:

Depinde cat de rece e apa. Daca e foarte rece, e normal. Daca e putin mai rece decat temperatura camerei, asa cum este si normal sa fie, ar trebui sa te duci la medicul stomatolog.