| anonim_4396 a întrebat:

E normala sangerarea in perioada de 7 zile pauza de la anticonceptionale? Pentru ca este a3a zi de cand am pauza si a aparut o sangerare ca la menstruatie(pana acum nu este abundenta). Specific faptul ca iau antinconceptionale pentru tratarea unui chist ovarian.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este NORMALĂ!
Este sângerarea echivalentă menstrei - vezi detalii în Prospectul AC!

Toate cele bune.

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Imediat dupa ce am pus intrebarea m-am uitat.Multumesc oricum big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da, este normala sangerarea in pauza de 7 zile de anticonceptionale, aceea este menstruatia ta lunara.
http://www.i-medic.ro/......-si-astazi