| king5151 a întrebat:

E o idee buna sa opresc durerea de masea cu spirt? Mereu cand ma doare tare pun vata cu spirt acolo si in 10 secunde m-a lasat, doar pana joi mai trebuie ca atunci o plombez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e ok. Spirtul calmeaza inflamatiile.

| StrongHeart a răspuns:

Ia Tador daca gasesti la vreo farmacie, dar sa nu ai vreo alergie.
Cred ca e 10 lei cutia sau ceva de genul.

| timidu89 a răspuns:

Dacă ai încercat Nurofen și nu a dat rezultate, da. Sunt ce au folosit și tămâie pentru durerea de dinți.

| 123AndreeaDaniela456 a răspuns:

Ia antinevralgic forte daca nu poti merge la medic sa iti dea algocalmin fiole. Nu e ok sa pui spirt fix acolo pe ea.