| BoghianSebastian a întrebat:

E o intrebare, mai jenanta, e prima dat cand trebuie sa ma rad in zona intima(sunt baiat)am auzit ca este o crema epilatoare(sa pun pe cineva sa mi-o cumpere?)sau... ajutati-ma va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mituca a răspuns:

Epilatul nu este o optiune, decat daca iti place durerea. Sa te razi. cand parul revine te va jena extrem de rau. Crema aceea este o idee buna dar eu spun ca ar trebui sa tunzi parul la lungimea dorita. Poti sa folosesti un aparat electric la care pui o siguranta de cativa centimetri. Dupa mine fara par arati ca un copil de 12 ani si are un rost acel par(desigur trebuie tinut in limitele igienei) dar tu alegi! In concluzie, crema e cea mai buna idee daca vrei sa scapi de par complet.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa-ti si o schimbare de sex si gata. Femeie in toata regula.

| Adry05 a răspuns:

Nu folosi crema in zona intima
Mai bine lasa sau chiar ceara desi cu ceara ti-as recomanda mai degraba sa mergi la salon macar pana te obisnuiesti, dupa poti incerca si singur acasa.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce "trebuie" sa te razi in zona intima?
Baietii/ barbatii nu se rad acolo, doar isi ajusteaza parul pubian, in rest raman asa, ca-i masculin si mai excitant pentru o fata/femeie. Exceptie fac gay-ii, care au un alt regim preferential.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este o crema, dar mai bine bic-ul si spuma de ras, acea crema miroase mai urat.

| Crackman a răspuns:

Cumpara fara stresswinking