| Jokj a întrebat:

E sanatos sa bei cafea din tinerete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i sanatos!

| doctorandus a răspuns:

Cafea e bine sa bei dupa varsta de 20 ani.

| Sonia822 a răspuns:

Da, daca esti a 10-a, a 11-a, poti sa incepi sa bei cafea. Nu se bea niciodata pe stomacul gol, dupa niste ani te trezesti cu ulcer. Nu bea decofeinizata, procesul de extragere a cofeinei se face utilizand chimicale, e mai sanatoasa aia cu cofeina. Pe de alta parte, cafea nemodificata genetic gasesti doar la mama lor, acolo, in tarile de roigine. De preferat sa o iei boabe si sa o rajnesti, aia vrac, gata bagata la punga s-ar putea sa mai aiba si ceva antiaglomerant, antimucegai, si cine stie mai ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt lucruri si mai nesanatoase, dar atata timp cat poti inlocui cofeina cu mancare si somn, de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, și nici energizante dar cu moderație nu cred ca te ar afecta dar eu zic ca nu. Eu am lucrat în 3 schimburi și nu beam cafea.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu prea