| Prezidentul a întrebat:

Este sanatos sa mananci cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

"Cafeaua scade riscul unui atac de cord." Gresit, deoarece cafeaua creste tensiunea. Tot ea scoate calciul si magneziul din oase; mai tarziu aceasta duce la osteoporoza.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, dacă ai diaree, te încheagă la stomac, ca și orezul sau morcovul fiert, deci mănincă cu incredere, doar gustul sa i ti placă sa nu i ti vină sa vomiti.

| Jipa95 a răspuns:

Este, dar cafea boabe nu macinata!

| mimi a răspuns:

E mai sanatos sa o bei. cafeaua scade riscul unui atac de cord. de la ea se vindeca si durerea de cap. te mentine sanatos(a) si ajuta la eliminarea toxinelor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Cel mai simplu raspuns: Cafeaua nu`i buna! laughing

| mimi a răspuns (pentru anonimg):

Ok, scade riscul de deces dupa atac de cord si tot ea scade riscul de cancer la colon

| anonimg a răspuns (pentru mimi):

Pentru un mic beneficiu, cafeaua vine la pachet cu multe dezavantaje.
Daca s-ar manca mai putina carne s-ar scadea riscul cancerului de colon, deoarece carnea ramane prea multe ore in organism.

| anonimg a răspuns (pentru mimi):

"Cafeaua scade riscul unui atac de cord." Gresit, deoarece cafeaua creste tensiunea. Tot ea scoate calciul si magneziul din oase; mai tarziu aceasta duce la osteoporoza.

| Chiperi a răspuns:

Sa mananci sau sa bei

| magnificul a răspuns:

Salut.Exemplu.Tatal meu asa facea ia ingrost sangele, a dat in arterita, sangele sa coagulat si a murit.

| stefanutz2001 a răspuns:

Cand eram mic si ma durea burta, mama ma punea sa o mananc, deci presupun ca da. Nu stiu daca functioneaza, pentru ca ma incuiam mereu in baie fiindca nu-i suportam gustu amar. Deci presupun ca da