| Fantaspirit a întrebat:

Este eficient anafranil 25 mg pentru agorafobie,anxietate sociala, atacuri de panica? Dar pentru depresie?
Acest antidepresiv ingrasa? Ce știți despre acest tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu medicamentele ingrasa, ci mancarea pe care o mananci!
Apa, aerul si medicamentele NU au ingrasat niciodata, doar mancarea consumata ingrasa.
Daca ai grija sa mananci zilnic un total de 1500-1600 calorii, nu te ingrasi, dimpotriva, te mentii la aceeasi greutate.

| RobertVaka a răspuns (pentru Violleta2022):

Greșit. Medicamentele antidepresive îngrașă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RobertVaka):

NU ingrasa nici un medicament!
ia pune mana tu si inghite numai medicamente fara sa manaci mancare sa vedem ce te ingrasa: apa sau medicamentul in sine?
Nu mai vorbiti prostii, ca apa, aerul si medicamentul in sine NU ingrasa!
mancarea pe care o mananci fara sa te opresti, te ingrasa!

| RobertVaka a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai auzit vreodata despre antidepresive triciclice? Citeste o carte de medicina, citeste cum actioneaza antidepresivele si ai sa intelegi. Te rog nu mai oferii informarii eronate si non-medicale, tine parerile personale pentru tine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RobertVaka):

Mai baiete: ce-i greu de inteles ca NU medicmanetele g=ingrasa, ci mancarea!
Ti-am mai explicat si mai sus, nici un meidcament de pe fata pamnetului nu ingrasa, ca nu manaci 1 kg de medicamente pe zi, ci mancarea care o manaci dupa ce iei aceste medicamente.
Destupa-ti mintea si asculta ce ineptii spui.

| RobertVaka a răspuns (pentru Violleta2022):

Gresit. Habar nu ai cum functioneaza antidepresivele triciclice.

| gabicoo a răspuns:

Da! Îngrașă!
Te face să stai în casă și să te furajezi continuu!