| anonim_4396 a întrebat:

Este normal sa doara rau gatul imediat dupa operatia de polipi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ihvnnm a răspuns:

Si eu am facut operatie de polipi si când m-am trezit dupa anestezie m-am simtit foarte ciudat pentru ca incepuse deodata sa ma doara in gat. Ma durea asemanator cu atunci când ma doare când sunt racita, dar ceva mai tare. A fost putin cam greu, dar dupa 2 sau 3 zile mi-a trecut, asa ca nu trebuie sa iti faci griji, pentru ca este normal. Pana la urma, acolo este o mica rana ca sa ii zicem asa si pana se vindeca este normal sa o simti.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, este normal. Stai liniștit că în câteva zile îți trece.

| danutzu96 a răspuns:

Da este normal. Dupa cateva zile trece. Trebuie tinut si un mic regim.