| IuliaaD a întrebat:

Este normal sa ma doara sanii mai mult de 2 saptamani inainte sa-mi vina ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Nu stiu daca e normal, dar posibil este cu siguranta!
Acum... alta cauza, ar putea fi si o posibila sarcina... tu stii mai bine.

| IuliaaD explică (pentru RoyDupuis):

Dar care este diferenta dintre durereile de sani din timpul sarcinii si cea dinainte de ciclu? stii cumva? gen in timpul sarcinii ma dor tot timpul sau cum? ideea e ca sarcina nu are cum sa fie, intreb doar ca sa stiu si eu

| SkyPilot a răspuns:

Poate chiar iti vine menstruatia, ai putea sa ai o dereglare horrmonala.
Poti sa citesti la aceste linkuri cate ceva, dar sa nu te sperii, numai un medic iti poate spune ce ai. Nu te autodiagnostica. Ultimul link iti spune mai concret ce ai putea face.
http://www.eva.ro/......34565.html
http://www.sanatateatv.ro/ghid-terapeutic/tratamentul-durerilor-de-sani/
http://www.ele.ro/......e-ele-4739

| SasNetRomania a răspuns:

Ar trebui sa te vada un medic, daca esti minora mergi cu unul din parinti. Pe TPU nu sunt doctori in domeniu. Sau nu vrei sa stie mami ca te-a "fraierit" vreun baiat? Ca asa se intampla in general...

| IuliaaD explică (pentru SasNetRomania):

Intr-adevar nu as vrea sa stie ai mei desi il cunosc pe iubitul meu si de "fraierit" nu se pune problema. mersi :*