| alinaa765 a întrebat:

Este posibil ca din cauza rinitei sa am dificultati de inghitire? Nu pot manca nimic parca ma inec

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Simptomele rinitei alergice includ:

Stranut in salve
Congestie a mucoasei nazale insotita de secretii nazale apoase
Prurit ocular si nazal, mancarimile pot sa apara la nivelul gatului
Tuse neproductiva
Dureri de cap
Dureri de sinusuri
Disconfort cauzat de cresterea cantitatii de mucus in nas si gat
Oboseala
Stare generala de rau
Senzatia de disconfort
Respiratie suieratoare
Dificultati de respiratie

Poate că "Stare generala de rau" iți generează ceea ce ne spui