| 141414 a întrebat:

Este sau nu o solutie Centrul Medical Laura Catana pentru un consumator de droguri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Pentru ca cu asta se ocupa.Cam departe la Sebes.

| 141414 explică (pentru darrio2007):

Wow. nu as fi intrebat daca este kfc o solutie pentru a trata dependenta de droguri... stiu ca cu asta se ocupa si unde e. vreau sa stiu cum e acolo fiindca am auzit o multime de lucruri oribile despre locul ala.

| darrio2007 a răspuns (pentru 141414):

Nu stiu cum este acolo.Pentru ca nu am fost si nici nu am sa fiu intr-o asemenea situatie.Mai asteapta raspunsuri. Poate vei gasi pe cineva care a avut asemenea experienta. Daca va avea curaj sa recunoasca.

| 141414 explică:

Pentru cei care vor mai cauta raspuns la intrebarea aceasta... doua luni acolo i-au distrus viata si creierul si i-au voalat personalitatea, din om a ajuns zombie si era mult mai bine cu droguri decat cu acel tratament. Dar nu sustin drogurile sub nicio forma. Aveti grija de voi!

| mara2018 a răspuns (pentru 141414):

Sub nici o forma nu este o solutie Centrul Laura Catana! Pacientii sunt lasati in grija unor oameni fara nici o calificare medicala, timp de saptamani intregi nici psihiatrul si nici psihologul nu calca pe acolo iar pentru ca pacientii sa fie cuminti si sa nu se planga, sunt indopati cu sedative. Ies de acolo mult mai rau decat au intrat, asa ca daca aveti probleme cu cineva din familie, orientati-va spre clinicile de stat unde chiar daca conditiile nu sunt cine stie ce, macar exista specialisti care stiu sa va ajute.