| Mircea9 a întrebat:

Eu fac rugby si ieri la antrenament am cazut pe mana(incheietura dinte palma si antebrat)ieri nu m-a durut tare dar cand m-am trezit nu am putut sa ma sprijin sa ma ridic din pat sa deschid o sa apasand pe clata si nici sa stang pumnul si cand indoi incheietura ma doare f tare este o entorsa sau e srantita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ÎngerCretin a răspuns:

Nu ii asculta pe cei de aici, nu ca nu ar da raspunsuri bune, dar cel mai bine ar fi sa te duci la spital.Ia o bucata de lemn sau altceva dar sa fie drept si lung (cativa cm in afara degetelor pana la jumatatea manii ), pune-ti mana pe ea si du-te la doctor cat mai repede. Daca ai mana rupta, osul se va prinde stramb si va trebui sa ti-o rupa din nou si de abia dupa ti-o pune in ghips.

| Resurrection a răspuns:

Nu putem sa iti dam un raspuns bun.cel mai bine este sa consulti medicul.

| BlakeLively a răspuns:

Pune gheata pe locul in care te-ai lovit. daca nu iti trece du-te sa ti-o bagi in ghips.

| AdevarulDoare a răspuns:

Cred ca e o entorsa.

| adrian972 a răspuns:

Probabil ai o entorsa la incheietura palmei. Cel mai bine este sa faci o radiografie.

| apigold a răspuns:

Nu stiu in ce oras esti dar in Baia Mare exista un aparat laser MLS toata echipa de handbal a HCM merg si se recupereaza acolo e super iti dau un lunk poate te ajuta daca ai in orasul tau asa ceva http://www.laserterapia.ro/terapia-mls/xxx/m6.html

| TheMafiotu98 a răspuns:

Mergi la medic...