| XxAlex2001 a întrebat:

Eu la tara, trebuie sa merg pentru ca am 13 ani si mna nu ma lasa singur acasa 1 sapt. Acolo sunt viespi si gargauni frate, nu-i suport, aveti idee ce temperatura trebuie sa fie afara ca sa poata sa stea. Cum as putea sa scap de ele adica, cica ar trebui sa stau nemiscat sa nu ma intepe, cum le tin la distanta? Nu sunt alergic, dar intepatura de viespe, gargaune pe o scara de la 1-20 cat ar fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu te duci in gradina ca sa te intepe viespia sau gargaunii, stai pe langa casa, unde nu sunt.

| XxAlex2001 explică (pentru Violleta2022):

Eu am un copac cu mere langa casa si pe acolo stau, iar nopatea vin la neon pe acolo gargaunii, iar viespea vine mai mereu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru XxAlex2001):

Pai ziua, poti alerga si bate mingea pe maidan, in felul asta nu te prinde nici o viespe sau alte ganganii.
Iar cand s-a inoptat, intri in casa la culcare!