| UmbraDeVulpe a întrebat:

Exista afectiuni care daca le ai nu mai ejaculezi cum trebuie? Eu sincer am inteles ca daca ai ejaculare retrograda nu mai ejaculezi cum trebuie si in loc sa iasa toata sperma iese doar putin asa si restul ramane acolo in uretra, asa am inteles. E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă suferi de ejaculație (!) retrogradă, sperma ajunge direct în vezica urinară.
Trebuie un consult la urologie.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Posibil, dar cel mai probabil nu iese nimic afară, totul rămâne în vezică.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Depinde ce înțelegi prin „puțin". Depinde și ce vârstă ai.
De ce nu mergi la un urolog?

Răspuns utilizator avertizat
| ponturi a răspuns:

Bea suc de portocala, lamaie si cu cat mai mult ghimbir o sa rezolvi toate probleme.