| Joker3134 a întrebat:

Exista medicamente anti depresive bune care se pot lua de la farmacii? fara reteta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Stresclin
Sanatatewinking

| mihai69 a răspuns:

Nu - fără rețetă nu se vând.

| Donsavas a răspuns:

Da,exista. Magneziul e un calmant elementar. Melatonina, deși nu știu cât de sigura e biodisponibilitatea ei. Cea produsa natural e un calmant foarte bun. Mai ai 5htp ca supliment alimentar si in rest, plante. Pot avea doar efect placebo plantele dar cine stie.

| RobertMoon a răspuns:

Sedatif PC (recomand) am luat asta iarna cand aveam nevoie.
Nervocalmin
Magne B6 fiole.

| alex15ccc a răspuns (pentru RobertMoon):

Apa de ploaie

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Nu.

| alex15ccc a răspuns:

Doar daca ai vreo cunostinta intr-o farmacie, altfel nu. farmacistii sunt destul de stricti cand vine vorba de medicamente folosite in psihiatrie. ti-am mai zis in cealalta intrebare, mergi la psihiatru si spune-i ca ai anxietate, insomnii, stari deprimate... sau ce simptome ai tu.

ps, trebuie sa ai grija cu medicamentele de tip xanax, diazepam, imovane (benzodiazepine) deoarece dau dependenta foarte usor (de asta ai nevoie de un medic, ca sa-ti monitorizeze tratamentul).

| alex15ccc a răspuns:

Ps.2, ar fi bine sa treci si pe la psiholog, o sa te ajute.

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Buna Joker3134. Nu se pot lua de la farmacie medicamente fara prescriptie. Medicamentele sunt utilizate in cazuri grave de anxietate si depresie. Hai mai bine sa vorbim! Te astept cu un mesaj si poate gasim impreuna o solutie pentru starea pe care o simti!

Good luck

| WaterMalone a răspuns:

Tu vrei pastile pentru probleme mintale. Lasa internetul si invata la scoala pentru ca depresia e treaba serioasa, nu e joaca care pare "cool" si trebuie sa o ai