| Desabafo a întrebat:

Fac rugby de perfomanta si de 2-3 zile ma doare genunchiu' stang. Ma doare atunci cand calc cu el.in rest e ok nu am nici un disconfort. Am mai avut aceeasi durere acum un an sau 2 mi-se pare si atunci am crescut cu mult. Ce credeti ce as putea face? E posibil sa fie de la crestere? Am 1.74.Ma puteti ajuta, va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

:Tu nu esti constiienta daca te-ai accidentat sau nu? Sau durerea a venit de la sine dintr-o data? ei bine ...am 3 variante de raspuns. trebuia sa mai detaliezilaughing
1.Ori ai cazut si ai facut o luxatie usoara(ai calcat stramb) care se poate remedia in mai putin de o saptamana.
2.tongueoate ca te-ai accidentat la os in timpul antrenamentului sau a l mechi, daca s-a intamplat asta ar trebui sa te prezinti la doctor cat mai repede!
3.mai poate fii si de la crestere.se mai intampla unor copii care sunt destul de dezvoltati...dar asta doar daca genunchiul trosneste cand calciwinking. Sper ca ti-am fost de ajutor.