| SLexuS a întrebat:

Fac sala de aproape 10 luni, astăzi e prima oara când simtă o durere sub burta, sub buric, doar când ridic greutăți, de la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Sa nu fie început de hernie.
Ia o pauză.
Când te reapuci, asigură-te că executi corect.
Începe cu greutăți mici și o încălzire mai intensă decât de obicei.
Daca persistă, fugi la medic.

| SLexuS explică (pentru BuLaNNNeL):

Am mai avut hernie când eram mic.

6 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

O sa iti iasa matele pe acolo.

| SLexuS explică (pentru dinaprilie):

Mai bine nu comenta sincer sa fiu.

| dinaprilie a răspuns (pentru SLexuS):

Hehe..nu suporti ironia?

| SLexuS explică (pentru dinaprilie):

Crezi ca aveam chef de ironia ta?
Eu am intrebat ceva serios, trebuia un raspuns tot serios.

| dinaprilie a răspuns:

Abia ajungi sa tragi apa la? si tu ne vorbesti de barzoi.