| lovem3 a întrebat:

Fetelor am si eu o intrebare de 2 zile in partea stanga la zona genitala exact unde creste parul acolo pe "buzita"mare ma doare cand stau jos sau cand ating si uneori chiar daca merg sau stau intinsa in pat ma doare destul de rau.la atingere este ca o bila destul de tare ce este?
mi-am inceput viata sexuala de mult dar niciodata nu am avut probleme mereu am facut protejat iar relatii sexuale nu am mai avut de 2 luni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o inflamatie a unei glande local, ca un cos, sau un furuncul (se numeste bartolinita). Nu are legatura cu viata sexuala, dar va trebui sa te vada cat mai curand un ginecolog. Cu tratament antibiotic si local corect, poate da inapoi, daca nu, va trebui incizie si evacuarea puroiului.

Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa fie un chist labial sau un abces bartholinian, du-te la un consult ginecologic pentru diagnostic si tratament.