| p3mery a întrebat:

Hei, ma doare gatu' extrem de tare si daca stau intinsa si imi pipai gatul simt un fel de bila pe partea stanga. Am facut febra 5 zile la rand, sunt racita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Ia un medicament si bea cat mai multe ceaiuri caldute, sau ii poti spune mamei tale sa iti faca o supa buna de gaina sau eventual ti-ar mai trebui niste sirop dulce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca aceasta problema o sa o rezolvi stand pe TPU? du-te la doctor cat timp ti-a luat sa pui intrebarea mergeai la doctor.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Taie un cartof felii pui 3-4 felii pe o carpa sau o batista stropeste carpa sau batista cu spirt infasoara feliile in carpa si punele la gat

| leapșa a răspuns:

Remediul cu cartofi de mai sus e foarte bun.
Pe langa asta, iti poti face un ceai de ceapa si-l bei un pic fierbinte. Isi face efectul foarte repede.