| Zale6 a întrebat:

Folosesc ulei de ricin pe fata pentru a mi se indesi barba? A incercat cineva? Functioneaza? Daca da, in cat timp se vad rezultate? Sau ce mai stiti pentru cresterea barbii?
PS: am 18 ani si am ceva barba in parti si sub barbie dar nu e uniforma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Mestere, vino ma la mine sa iti dau eu ca nu o sa iti mai trebuie toata Viata.Mai bine stai calm si nu te mai agiti. Poti sa dai cu aparatu' si pe zonele unde nu ai pilozitate ca o sa iti apara dupa mai multe treceri cu aparatu pe acolo.Eu as vrea sa scap de ea -eventual sa fac ceva Operatie cu Laseru si tu vrei sa ai -Hai sa facem schimb-Un Sfat :Ia in considerare ca daca o sa ai Barba mare o sa ajungi sluga ei.O sa trebuiasca sa te barbaieresti foarte des, si crede-ma ca nu e o placere in a face asta.

| Iunona a răspuns:

Stiam ca uleiul de ricin e bun pentru cresterea parului dar daca vrei rezultate mai rapide barbiereste-te zilnic. Sau combina uleiul de ricin cu vitamine pentru par si se va uniformiza.

| NYK4u a răspuns:

Daca vrei o barba uniforma si deasa, ar trebui sa te razi in fiecare zi. La mine s-a vazut efectul intr-un an.

| Culturism69 a răspuns:

Pana la urma, ai avut vreun rezultat cu uleiul?