| davilla a întrebat:

Folosiți apă de gură? Chiar e bună de ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,este una dintre metodele de igienizare dentară.

| Bizon95 a răspuns:

DA
in ziua de azi TREBUIE sa faci 3 lucruri:
1. curatat intre dinti cu ata dentara
2. spalat cu periuta de dinti, inclusiv limba (periutele mai rasarite au ceva special pentru asta pe partea opusa perilor)
3. clatit BINE cu apa de gura

altfel NU ai igiena dentara completa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, folosesc apă de gură (Listerine) și chiar simt o diferență când o folosesc. Apa de gură e mult mai eficientă decât o simplă gumă de mestecat, respirația îți rămâne proaspătă mai mult timp și îți dezinfectează cavitatea bucală. Și este bună și pentru prevenirea cariilor.