| brokeangell a întrebat:

Funda... M-a luat brusc o durere. Ma doare ceafa si am un ganglion in fata pe gat. Credeti ca e rubeola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JojoMuc a răspuns:

Deci fi atenta, am rubeola. Nu ai rubeola, ci o infectie la o masea ceva daca ai in fata pe gat. Daca aveai in spate dupa ureche era rubeola. Mersi

3 răspunsuri:
| hellchild a răspuns:

Posibil asa mi-a aparut si mie, isa se poate si de la o gripa sau alta infecte.
Cel mai bine intreaba un doctor.

| Someoneeene a răspuns:

Eu am avut ap acum un an, daca te trezesti maine dimineata cu ap 6-7 ganglioni. atunci ai dar durerea la ceafa nu are legatura.

| Razvy10 a răspuns:

Nu e rubeola.si eu am un ganglion mare pe gat de la 1 an laughing am fost la doctor si a spus ca e o infectie. si mi-a dat antibiotice dar tot il am. si am si dupa ureche ganglioni mici dar nu e rubeola happy