| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA!
Salut
am si eu o intrebare
de vreo luna ma cam mananca glandu penisului si uneori imi apar pete rosii pe el si pe preputz interior...
nu ma derajeaza asa tare nu ma doare nu ma ustura nu sunt secretii
banuiesc ca e o iritatie sau o micoza ceva
sex nu am mai facut de prin martie...
la ce doctor sa ma duc urolog sau dermatolog?
A mai avut cineva vreo ceva asemanator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o micoza. Du-te la un dermato-venerolog pentru investigatii si tratament

| SaveTheNature a răspuns:

Salutare.
Igiena e pe primul loc.In anumite perioade organul sexual este mai sensibil si trebuie tratat mai serios.Asadar eu iti recomand sa te speli in zona intima de 2 ori pe zi.
Sa iti schimbi lenjeria intima(chilotii) zilnic.
Caci atunci cand nu e de la sex e de la igiena>
Ai grija pe ce toalete te asezi(si mai ales evita toaletele publice).
Si repet ai grija la igiena(zona intima trebuie tratata serios.

| sapinto a răspuns:

Nu stiu daca am in oras asa ceva... la urolog nu e bine?