| stefanst2312 a întrebat:

Salut! Am o problema. Pana acum o saptamana pe capul penisului am avut niste pete rosii. De atunci si pana acum nu mi-au mai aparut, dar am evitat gelurile iritante si am inceput sa ma spal cu apa de 3-4 ori pe zi. Ce ar fi putut fi? Cateodata cand urinez ma ustura metul urinar dupa ce urinez timp de vreo 5 minute cam asa. In rest nu am nimic. Tin sa cred ca am facut iritatie de la gel de dus. Cand ma spalam cu gelul de dus (cien, nivea) cateodata ma ustura zona ca si cum eram "oparit" si se inrosea. De cand le-am scos din uz nu mai este asa. Mi-am facut programare la un urolog. Nu am avut dureri, nici mancarimi grave. Pur si simplu acele pete si acea mica usturime.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cel mai bine e sa folosesti sapun intim, nu gel de dus.Cand mai simti asa usturime etc. e clar ca trebuie sa opresti imediat utilizarea produsului.

| stefanst2312 explică (pentru dullcat):

Acum totul e normal. Azi nu am mai avut nici usturimi, nimic. Acum is asa de stresat incat ii urmaresc orice schimbare de culoarehappy

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Poate e doar o alergie de la gelul acela de dus, dar du-te cel mai bine la doctor