| AdrianaAdriyanna a întrebat:

Ginecologul poate sa observe suta la suta daca o fata este sau nu virgina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Poate sa observe doar daca fata este virgina anatomic, dar nu-si poate da seama daca e virgina si functional. Nu tuturor fetelor li se rupe himenul la primul contact sexual vaginal, unele au himen complezent, adica suficient de elastic ca sa se destinda fara sa se rupa in timpul penetrarii.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,poate observa daca esti sau nu virgina100% daca te consulta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele se nasc fara himen.

| anonymous09 a răspuns:

Da, de aceea este si specializat in chestia asta.

| seby19 a răspuns:

Da pisi... Ai fost deflorata si te banuiesc parintii? Ti-au promis o vizita la ginecolog?

| AdrianaAdriyanna explică (pentru seby19):

Nu pisi. am fost la ginecolog si mi-a zis ca nu mai sunt virgina. de ce? ca eu nu am avut contact sexual niciodata.

| sonyericson a răspuns:

DA

| EliiMonyy16 a răspuns:

Dahappy