| aStrangeGirl a întrebat:

Hei all. Am 1.63 si 48 kg. Mi se pare destul de mult, si nu prea sunt multumita de greutate. Imi poate spune cineva cum as putea sa slabesc cat mai rapid? Thx

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Taie-ti un picior, slabesti 10 kg in 3 minute.winking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| LenoreVoldaren a răspuns:

La 1.63 m, 48 de kg să fie mult? Ești potrivită așa, mai mult ca perfectă! Nu trebuie să slăbești deloc, continuă să faci exact cum ai făcut și până acum și nu te schimba!

| deadlykiss a răspuns:

Ai probleme, cu aprecierea draga. Nu e mult deloc. Mai cunosc pe cineva care vria sa slabeasca desi nu era cazul. S-a dat atat de rau peste cap cu metabolismul ca acum poarta 2 perechi de pantaloni ca sa para om, dar tu fa ce vrei...

| aStrangeGirl explică:

14 ani. Fata

| Yurikaa a răspuns:

Pai nu mai manca dupa ora 7 seara.Mananca regulat si ferestete de prajeli, de mancarurile grase dar si de sucurile acidulate.Incearca sa nu mananci nimic dulce, nici macar facut in casa. Zilnic trebuie sa faci sport(sa alergi, sa faci abdomene etc). Sper sa te ajute