| Criss197 a întrebat:

Hei! Am 17 ani si am parul in cap foarte rar, e subtire si putin si foarte despicat. Chiar daca imi tund acum varfurile peste foarte putin timp arata la fel ca inainte sa ma tund. Se ingrasa extrem de repede si nu sta in niciun fel. Nu il mai suport. Nu pot sa ii fac nimic, e foarte putin. As vrea ca la vara sa ma rad in cap, de cateva ori apoi sa il las sa creasca. Credeti ca va creste mai des, mai gros? Va fi mai sanatos? Tratamentele oricum nu cred ca ajuta. Este cineva care stie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Poti daca vrei sa te razi in cap 1 data, dar sa stii ca parul imediat se ingrasa din nou daca nu folosesti ceva impotriva acestui aspect. Eu am avut probleme cu matreata si inca am dar mai minore.

| doreal a răspuns:

Pai si eu il aveam ceva de genu, doar ca al meu e foarte des (ciudat, tu vrei sa il ai mai des si eu mai rar laughing ). Eu as zice sa iti tunzi varfurile despicate si de ce nu sa te tunzi mai scurta, pana la spate sau pana la omoplati iar dupa foloseste balsam careil folosesti numai la varfuri (am simtit ca trebuie sa iti spun asta deoarece eu dadeam pe tot capul cu balsam si asa imi inmuia radacina firelor de par laughing ) si tratamente dar sa fie bune ( gliss, garnier sau cred ca si gerovital are asa ceva)

| AgentBomboana007 a răspuns:

Daca folosesti placa de par, undulator si alte chestii. este clar.
poti sa-ti cumperi gaz lampant(petrol) si sa te dai odata pe saptamana cu el in cap, tamponand (sa nu masezi) la radacina. odata la 2-3 zile sa prepari 2 oua si o lamaie cu putin ulei de masline si sa-l masezi la radacina si varf mai mult. daca faci mai mult de un an asta, o sa ai un super par bogat. bafta!

| Criss197 explică (pentru AgentBomboana007):

Nu folosesc nici placa nici ondulator. Nu folosesc nimic.

| AgentBomboana007 a răspuns (pentru Criss197):

Atunci foloseste ce am spus eu. o sa ai rezultate superbe. bafta!

| Dididia101 a răspuns:

Buna! Si eu aveam un par asemanator, dar am incercat sa ma spal mai des, sa folosesc balsam bio si am facut un tratament cu keratina si acum arata mai bine. Daca ti se pare ca nu functioneaza nimic, atunci poti apela la rasul in cap. Am auzit si eu ca ar putea fi benefic, totusi sugerez sa nu o faci de mai multe ori. Iti urez succes!