| Afinuța a întrebat:

Hei,am cateva intrebari. Cum se poate consuma oul fara paine? Imi ziceti ce alimente nu ar trebui sa combin(pe nume,nu gen carbohidrati cu proteine sau etc.)? Care sunt mai slab calorice brocolile sau pastaile? Merge o supa de fasole? (Nu am de ales) Ce parere aveti de supa de pastai,taietei,galuste? Dar de cea cu cartofi? Ce parere aveti de doua friganele cu o ceasca de lapte la micul dejun? Cum vi se pare grisul cu lapte,orezul, orezul cu lapte? Cum vi se par papanasii? Clatitele? Faina pentru paine neagra? Mazarea? Carnea de pui la gratar(zilnic un piept mic)? Morcovii am auzit ca ingrasa.As vrea sa stiu ce ingrasa si cum trebuie preparate corect. Oricat de multe detalii.Si despre alte alimente, va rog. http://www.slabescu.ro/alimente-care-ingrasa/ Parere? Dar http://art-zone.ro/editorial/lista_alimentelor_care_ingr asa_sau_nu.html Cum vi se pare? Ziceti-mi si de fructe, si de calorii, de tot. Chiar ca dau fundoi pentru cel mai bogat si plin de informatii corecte raspuns. Va pup mult :*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Chround a răspuns:

Am o prietena care ea mananca pe dimineata si seara cate o jumatate de Grepfrut, la pranz mananci o bucata de piept de pui fiarta sau o pulpa de pui tot fiarta si o poti asorta cu niste legume(ardei, dovlecel, vanata) depinde de gustul tau. I-ar la cina o ciorba de varza. FUNDA daca ti-am fost de ajutor.