| anonim_4396 a întrebat:

Hei,am o problema cu mancarea. Eu pot manca numa carne de pui si ceafa de porc, in rest ma scarbesc toate (vita, oaie etc) si valabil la ciorbe, legume cum ar fi spanacul … ce pot face sa mananc calumea? Nici nu ma ingras. Am mancat vita fara sa-mi dau seama (pacalita de parinti ca e carne de porc) dar cand am aflat, nu mi s-a parut rau dar dupa cateva ore am inceput sa simt o stare de scarba si am vomitat… un regim ceva pentru a ma ingrasa? Sunt si inalta 1.71 si vreo 46-47 kg :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa mergi la psiholog ori psihiatru, pentru ca problema ta este blocata de creier, de aceea nici nu mananci suficient sau anumite mancaruri, fiind extrem de slaba (sub-ponderala).

| Ilovedinero a răspuns:

Nu te ingrasi de la mancare, te ingrasi de la calorii. Daca mananci carne nu inseamna ca esti gras sau nesanatos.Vezi cam cate calorii mananci intr-o zi si creste cu 300-400 kcal.Nu este nicio problema daca nu iti place sa mananci anumite carnuri sa mezeluri.Este pur si simplu preferinta fiecaruia.Totusi, daca nu te poti ingrasa iti recomand sa pui masa musculara.Vei arata super bine.