| nicolici a întrebat:

Hei.catelul meu ( 1 luna si ceva - 2) a fost muscat de 2 capuse si a paralizat, e foarte slabit, nu mananca, abia mai respira. Cu ce pot sa-l ajut va rogsad, am fost la veterinar si nu e nimeni acolosad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Casandra a răspuns:

Omoara-l,ca sa nu mai sufere. Daca oamenii n-au scapat de muscaturile de capuse, da un catelus asa de mic.Sapa-i groapa.

| Kyrie a răspuns (pentru Casandra):

Asa i-ai facut si cainelui tau? laughing

| Casandra a răspuns (pentru Kyrie):

E paralizat, e mic, numa sufera, ca de revenit no sa-si mai revina.

| Pufoshenia a răspuns:

Hi.Intra pe clubanimaledecompanie.ro si fa-ti cont. Pune aceasta intrebare si in maxim o zi (cateodata 2) vei primi raspuns de la specialisti.

| TedR22 a răspuns:

Din ce oras esti? Daca stai intr-un oras mic in care nu sunt multe cabinete veterinare, du-te la cel mai apropiat veterinar din alt oras.

| Patty17 a răspuns:

Trebuie neaparat sa manance si sa bea apa pentru ca altfel chiar poate muri daca nu poate incearca sa-i dai tu...si ii va fi mai bine macar pana mergi cu el pana la un veterinar.happy te rog fundita?

| elenastar2love a răspuns:

Dul la veterinar si nu e neaparat la cel pe care nu il are e prea mic pentru a fi muscat de capuse veterinarul ii va face nuste injecti si ii va da un tratament daca nu il duci risti sa ramii fara caine