| anonim_4396 a întrebat:

Hei, ce se intampla in cazul in care, din greseala iei o supradoza de xanax? Ce pot face? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Depinde de organism
Simptomele determinate de supradozaj sunt somnolenţă, ameţeli, stare de confuzie, rărirea bătăilor inimii, respiraţie dificilă, tulburări de mers şi de vorbire şi stare de inconştienţă. Dacă luaţi mai multe comprimate decât v-a fost prescris (sau dacă altcineva ia medicamentul dumneavoastră),
Cu alte cuvinte supradoza de Xanax poate provoca moartea fara probleme!

| 7octombrie a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia!