| Celdrept a întrebat:

Poți muri de la supradoza de xanax?

15 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Am auzit că da, poți muri
Pai daca depășește doza recomandata și 10 pastile pot fi fatale

| Celdrept explică (pentru Hyperion7):

Au încercat multi cu 10 și nu au pățit nimic! Am căutat și pe net și nu se prea moare de la xanax, poate combinat cu antidepresive dar nici așa nu e sigur.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Celdrept):

Depinde și de organism, nu poți compara pe x cu y

| Celdrept explică (pentru Hyperion7):

Daca iei 50 de pastile și nu mori ramai cu sechele cred la creier pe viață asa-i?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Celdrept):

Prin sechele se poate înțelege paralizie,avc și așa mai departe,deci da, te poți alege cu așa ceva.
Sau mă rog, fiind un medicament care nu se eliberează decât pe baza de rețetă și care, sigur, are tone de efecte adverse, îți dai seama...

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Celdrept):

50 de pastile? Mori sigur.

| Celdrept explică (pentru StoicAnalysis):

Și dacă nu mori ramai leguma happy trebuie sa ai planul B
Dar poate cum sunt eu nemâncat merge și cedează organismul! Nu ii doresc nimănui să treacă prin ce trec eu, pe lângă ce am ogramada de probleme ogramada de oameni mă urăsc, sunt blestemat, viața e un chin moartea o eliberare.
O sa vad ce fac. Daca nu voi fi ajutat le iau pe toate mă risc

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Celdrept):

Ce probleme ai tu atat de mari, incat sa iei in considerare sinuciderea?

| Celdrept explică (pentru StoicAnalysis):

Lipsa hranei man, am pierdut tot la jocuri de noroc.
Sunt oricum destule și dacă aveam bani lipsa părintilor probleme de adaptare la locul de munca, anxietate grava, depresie grava, și alte probleme grave care te afectează psihic cum e hiperhidroza sau tinitus. Nu am nici prieteni absolut nimic sunt lupul singuratic.
Am stat 12 zile nemâncat, deci sunt multe motive, sa nu mai zic insomnia care e și ea cronica.
Nu poți să reziști cu așa ceva mult timp, dar nu mai contează dacă nu voi fi ajutat o sa le iau pe toate am și antidepresive, 80 de pastile o sa iau și nu îmi va părea deloc rău! Sper sa nu supraviețuiesc că nu am planul B
O sa vad poate voi fi ajutat,din cauza păcănelelor am ajuns așa, au avut grija "prietenii" sa devin dependent, prieten care l-am ținut în casa când la dat masa afara și a mâncat la mine, numai oameni de am cunoscut, un prieten de doamne ajuta nu am avut.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Celdrept):

Poti oricand sa o iei de la 0 si sa nu iti faci griji de ce o sa se intample, indiferent cum alegi sa mergi mai departe, pentru ca literalmente tu nu mai ai nimic de pierdut. Majoritatea dintre noi, traim in anxietate, teama, griji si stres pentru ca nu vrem sa pierdem ceva important noua, atunci cand facem alegeri in viata noastra. Pentru unii nu vor sa-si piarda familia, altii banii, altii prietenii, altii scolarizarea, altii casele, etc.
Tu acum ai ajuns in stadiul in care orice ai face, tu nu pierzi absolut nimic, pentru ca nu ai nimic care sa te impiedice sa faci alegeri in viata. In loc sa stai in fund si sa te plangi de frica si grijile pe care nu ar trebui sa le ai, fiindca nu ai nimic de pierdut, poti alege sa mergi mai departe si sa-ti cauti un loc de munca, sa stai intr-o chirie mica, si usor usor sa iti construiesti viata.
Poti sa o iei ca pe un joc video, in care iti creezi caracterul de la 0.

| Celdrept explică (pentru StoicAnalysis):

Mi-a răspuns ruda,voi fi ajutat dar într-o măsură mai mică nu mai îmi dă bani multi că nu mai are încredere din cauza că i-am pierdut in repetate rânduri pe toți și s-o saturat!
Dintele care se mișcă rău e problema,nu îl mai pot salva nici bani nu am sa pun altul,psihic mă afectează că știu că acolo va fi un gol cateva luni mai ales că am anxietate serioasa
Cred că noaptea în somn îmi scrâșnesc dinții nu știu de l-am traumatizat, e fix in centru unde e cel mai vizibil nici nu pot face ceva sa ascund lipsa lui când va cădea, e doar vina mea pentru toate cele ce mi se întâmplă când am avut bani nu am știut să am grijă de ei dar parca prea multe rele mi se întâmplă, o visez zilnic pe mama de când o murit și mă perturba psihic, emoțional că par reale visele alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dacă organismul e slăbit! Ai încercat sa îți iei viața de la 0! Într-un alt oraș sau poate în alta țară! Poate vei găsi pe cineva cu care sa poți vorbi!

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Înțeleg că treci printr-o perioadă dificilă a vieții, dar ar trebui să nu te lași copleșit de gândurile negre.
Viața valorează mai mult decât banii pierduți la păcănele sau de reparat un dinte.
Încearcă să ignori comentariile răutăcioase, de multe ori acest site poate fi un mediu foarte toxic, ar trebui să te apropii mai mult de Dumnezeu.

| Celdrept explică (pentru CuStimaSiRespect):

Mă lupt de 18 ani cu depresia, nu am părinți nu am nimic, nu fumez, nu mă droghez nu consum alcool deși viața mea e complet distrusa in ultimii ani de când mi-am pierdut mama, ei nu ar rezista cu o depresie grava nici 9 luni dar 18 ani! Sunt un exemplu,eu nu mai am nimic,și încă lupt,dar dacă îmi pun capăt am luptat cat nu o sa lupte nimeni cu așa ceva și am fost un exemplu pentru societate un tip foarte civilizat,dar m-am luat după prieteni și am devenit dependent de păcănele și m-au nenorocit! Nu e că am pierdut ci că nu mai am nimic Man mă tot rog de acea ruda sa ma ajute cu bani sa îmi iau macar mâncare,nu ma pot angaja că nu am nici un ban,daca aveam ceva bani mă angajam la unicarm și le închideam la toți gura,dar nu am nimic și la angajare trebuie sa plătesc analizele și ceva bani pentru copii xerox a unor acte, nu mă ajută nimeni din familie toți se dau loviți, caută motive, fabulează numai sa nu mă ajute și nici nu le-am cerut nimic!
Eu am ceva pastile dar mi frica că nu mor și supraviețuisc și rămân leguma toată viața, nu am nici 20 de lei sa îmi iau un antigel sa le dau o lovitură la toți, eu care aveam ogramada de bani uite in ce stadiu am ajuns! Pai, cum sa nu mă gândesc zi de zi la sinucidere? Vin sărbătorile și eu nu am nici un ban că am fost idiot și am jucat la păcănele
Nu mă interesează de păreri răutăcioase să treacă ei prin ce trec eu și să îi vad pe ei fără părinți de sărbători și fără un leu!

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru Celdrept):

Trebuie să îți aduni puterile să treci de Anul Nou și să nu faci o boacănă până atunci, e perioada cea mai deprimantă din an pentru cei cu greutăți fiindcă toată lumea încearcă să pară fericită și voioasă.

La fabricile de componente auto nu ai încercat să aplici?
Am auzit că e mai dezvoltată industria în vestul țării și sunt atât de disperați după forță de muncă încât au venit și prin satele din Moldova să caute muncitori.

Gândește-te la ruda ta care te-a ajutat în tot acest timp, dacă recurgi la un gest extrem chiar o nenorocești pe viață, îți dai seama că ține la tine oricâte prostii ai făcut.
Și eu m-aș enerva să piardă cineva bani la păcănele, dar să îți pierzi viața e cu totul extrem, banii poți să îi mai faci la loc, dar viața nu ți-o mai dă nimeni înapoi.