| anonim_4396 a întrebat:

Hei! De ce ma simt in ultimul timp tot mai moale parca totul din jurul meu e un vis, nimic nu e real dar stiu ca este... nu mai sunt cum eram inainte. Cum pot scapa de senzatia asta parca tot mai rau este.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Salut.
Ai incercat sa mergi la medic sau la vreun nutritionist?
Mananci sanatos si duci o viata sanatoasa?
Faci miscare zilnic?
Ai suficiente vitaminte si proteine in corp?
Noi nu suntem clarvazatori sau sa ghicim in stele... tu stii mai bine ce se intampla cu tine.
Te duci la un doctor sau nutritionist, el iti va spune ce se intampla.
Acum ca e iarna nu prea facem miscare (unii) si mancam mai multe prostii (din nou. unii)
Incearca sa duci o viata sanatoasa (nu fast food, kfc, mc toata ziua) si incearca sa te apuci de un sport, oricare.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da cu apă rece pe fata si iesi si te plimba puțin in frig, de preferat o plimbare mai lunga si daca poti ia pe cineva cu tine sa vorbiți de preferabil ceva plăcut tie.

| HLucian a răspuns:

Salut. Ce spui tu aici tine doar de doctori specializati, nu iti pot da un raspuns cat de cat clar cu privire la asta insa iti recomand sa mergi la medicul de familie. Ulterior te va directiona catre medicul specializat.

| Zeenya a răspuns:

Heii
Ori este îndrăgostit big grin ori a început astenia de primăvară.
Glumesc big grin o sa-ti treacă, iar daca nu. apelează la un psiholog pentru un test psihologic pentru ei se ocupa cu partea de gândire a omului. Nu înțelege greșit cand spun psiholog. Un psiholog iti poate da toate răspunsurile la întrebări. Daca esti din Bucuresti si vrei un psiholog bun, anunța-ma si am sa-ti recomand câțiva. Numai bine ^

| FricaDeViitor a răspuns:

Îți e frica de cineva sau ceva? Ți s-a întâmplat ceva rău?