| Ruxandra15 a întrebat:

Hei. De ceva timp mi se face rau zi de zi maiales seara. Ma pun in pat sa dorm si ma loveste o durere groaznica de cap si mi se face greata. De la ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Numai un medic iti poate da un raspuns corect, pot fi "n" cauze. Nu ma consider medic si nu doresc sa vorbesc aiurea in privinta sanatatii tale. Consulta medicul de familie care te va recomanda la un neurolog bun din orasul tau.

| Ruxandra15 explică (pentru MihaelaDart):

Doctorul meu de familie e exact ca un vanzator nu stiu cum a ajuns medic la el tot se trateaza cu mergi la urgente

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ruxandra15):

Mergi impreuna cu mama ta la o clinica privata sau una cu plata si vezi ce neurologi au program in ziua cand mergi, asta daca-ti stii cum e medicul tau de fam.

| Ruxandra15 explică (pentru MihaelaDart):

Am mai fost acum cateva luni si uni mi-au zis ca trebuie sa port ochelari iar alti ca sunt ca niste crize dar nu-mi amintesc numele lor si ca nu se trateaza doar sa iau calmant sa nu simt durerea aceea puternica

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ruxandra15):

Daca nu-ti plac ochelarii de vedere, poti purta lentile de contact cu dioptrie (desi a purta asa ceva, trebuie sa ai grija mare la igiena)...

mai consulta si un altul, este bine sa consulti mai multi, pana cand se coincide acelasi rezultat cu a 2-3 medici de la institutii diferite de sanatate. asa iti dai seama clar ce ai exact si ce tratament poti urma pentru a nu mai avea pe viitor aceste dureri

| Arpiy a răspuns:

1. Ai putea fii insarcinatathinking 2. Ai un fel de... nu stiu cum sa explic. O dependenta, de care daca faci un exces prea mare se intampla lucruri de genul. ex: Fumezi un pachet de tigari pe zi, dar azi, maine si poimaine fumezi un pachet si 3-4 tigari si daca nu ai nevoie, dar o faci.

| Ruxandra15 explică (pentru Arpiy):

1 iese din calcul si 2 nu am nici o dependenta