| Maria_Ana_1999_5uIc a întrebat:

Hei! De dimineata m-am trezit cu pleoapa inferioara umflata si rosie, de parca sunt batuta.Ce as-i putea face sa dispara? Pentru ca peste o ora am scoala. Si stie cineva cum a aparut sau ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o alergie (daca te-ai expus la un produs nou gen medicament, detergent, crema, rimel), poate fi o muscatura de ceva (daca ai in casa paianjeni sau tantari) sau poate fi inceputul unui orgelet (urcior). Pune comprese cu apa rece si se va dezumfla

1 răspuns:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Ai dormit cumva in curent ori ai patit ceva ca in primul comentariu.
Consulta un doctor mai bine daca este urcior