| giulia283 a întrebat:

Hei, de duminica am o problema cu ureche. Cand apas pe partea aia care acopera intrarea in ureche aud ca un clic sau un pâc in ureche, ce poate fi? Poate fi de la curent? Uneori bag degetul mai adanc in ureche si nu se mai aude. Nu am avut nicio lovitura in ureche dar ma enerveaza sunetul. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| unvecin a răspuns:

Te și doare când apeși?

| giulia283 explică (pentru unvecin):

Nu.

| unvecin a răspuns (pentru giulia283):

Mai stai o zi, maxim două. Dacă nu trece mergi la medic pentru un consult.

Răspuns utilizator avertizat
| AnetteBurnier a răspuns:

Salut! Eu am avut infinite probleme cu urechile şi încă mai am. E normal totusi sa auzi pocnete. As vrea sa te intreb niste lucruri: 1. Ai avut otită până acum? 2.Auzi pocnete si când caşti sau înghiți? 3. Simți vreodată că îți curge ceva în ureche? 4. Ai stat in aer rece sau ai facut baie si dupa ai dormit cu geamul deschis; orice relatat cu apă şi vânt.

| giulia283 explică (pentru AnetteBurnier):

1. Nu 2.Nu 3.Nu 4.Asta ar putea fi posibila

| AnetteBurnier a răspuns (pentru giulia283):

Atunci nu te îngrijora, nu ai nimic! happy Dacă eşti în creştere e probabil de la asta, daca eşti adult poate fi o reacție adversă la ceva cum ar fi ascultat prea tare muzică etc. In orice caz nu-ti face griji. Chiar n-ai de ce. Multă sănătate!