| giulia283 a întrebat:

Cam de o saptamana cand apas pe chestia aia care astupa urechea aud un clic dar doar cand apas la urechea stanga. Uneori cand bag degetul mai adanc in ureche si apas dispare clicul ala dar dupa ceva timp revine. Stie cineva ce e si cum scap de ea? Ar putea fi prea multa ceara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E posibil sa fie de la ceara, dar pot fi si alte cauze.
Mergi la un medic ORL sa te consulte!

| sierra1 a răspuns:

"Ar putea fi prea multa ceara?" - probabil că da, vezi aici ce e de făcut:
https://www.csid.ro/......e-12822395

| Edy132006 a răspuns:

Da,stiu eu.Te duci la un doctor orelist.Nu sunt as in indstria asta, dar am patit, si iti spun ce am facut eu.Iti faci dupa programare, si dupa te duci sa iti scoata dopul de ceara din ureche.Asa se intampla la un timp.Se strange prea multa ceara si cateodata nici nu mai auzi.Iti recomand sa mergi rapid la un doctor orelist pentru a rezolva treaba.
Succes!