| anonim_4396 a întrebat:

Hei.De la o vreme ma simt cam obosita si nu stiu de ce.Mananc fructe,legume,ma hidratez, ma odihnesc dar ma simt mereu obosita.Din ce cauza poate fi? Este posibil sa fie de la ficat? Vreau sa precizez ca am 16 ani si nu am probleme cu ficatul.Ori este din cauza anumitor alimente? Chiar nu stiu ce sa zic si ce sa cred. Daca este vorba de alimente, si stie cineva, sa-mi zica ce ar trebui sa ocolesc si ce sa mananc pentru energie.Eu mananc cam orice pentru ca nu tin cura de slabire ca nu am nevoie.Dau funda celui mai eficient si folositor raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca mananci zilnic carne poate avea si aceasta un rol. Este foarte greu de digerat si adaugand si caldura de afara face sa-ti epuizeze organismul big grin

| Rebecca123 a răspuns (pentru Adry05):

Nu, nu prea mananc carne decat foarte rar.

| Adry05 a răspuns (pentru Rebecca123):

Atunci e posibil sa fie din cauza caldurii si eventual lipsa hidratarii daca nu bei suficiente lichide

| Adii91 a răspuns:

Se poate sa fie ceva banal, de la caldura, poate nu-ti prieste. Ori s-ar putea sa fi putin anemica. Recomand sa consulti macar medicul de familie, care o sa te sfatuiasca cum sa procedezi in continuare, de la niste prescriptii de calciu/vitamine, sau niste analize daca e cazul

| Kigbu7u a răspuns:

Probabil ca te simpti obosit din cauza munci, statului treaz mult dormitului putin... Dar in orice caz ar trebui sa te consulte un medic Sper ca te-am ajutat Funda!