| MissNobody a întrebat:

Hei. Dupa ce am fost in spital am observat ceva la mana stanga. deci la mijlocul mainii de unde mi. a luat analize de sange nu unde a fost perfuzia mi s. a invinetit zona si a trecut o saptamana jumatate de atunci. si ma doare cand indoi cotul. E ciudat simteam durerea si pana acum putin dar nu i.am dat importanta si am uitat de cand am iesit din spiatal dar cineva mi. a atras atentia ca e vanat locul si m.am uitat. oare de la ce este?
Multumesc.^^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Ai un hematom pentru ca ti-a spart vena. Se mai intampla. Nu e nimic grav. Poti sa iti dai cu Hepathrombin unguent sau Lioton Gel ca sa dispara mai repede

| bulin a răspuns:

Doar un vas de sange spart nimic grav.ciudat este ca nu a trecut inca. iti recomand sa mergi la farmacie si sa iti cumperi venogol si a ungi de 2 ori pe zi big grin in 2 3 zile trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost si eu asa. ti-s-a spart o vena de sange. e ciudat ca mie mi-a trecut in 3 zile

| Yaguar a răspuns:

Medicul care tia luat analize de singe este tare,, bravo''. Asa analize am dat de multe ori. Numai s-a intamplat sa nimeresc odata la un medic tare,, bravo". Si chind mi-a luat la fel ma durea mina (locul in jurul venei)vreo 3 saptamini si vinataea tot undeva a trecut peste vreo 3 saptamini. Mai multi spuneau ca la medicul dat li s-a intamplat la fel. Iar tu daca crezi ca este ceva serioz adreseazate medicului, iar daca vezi ca pe zi ce trece e mai bine, atunci rezultatul singura il stii.