| GabrielaDaniela177 a întrebat:

Hei! Eu mi-am lipit acum o zi pe dinte un stras cu superglue.Imi puteti spune cu ce l-a afectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

In cel mai rau afectezi oleaca smaltul, dar oricum nu este de durata improviatia ta. Mergi la dentist. O bijuterie dentara e in jur de 50 de lei. Sau poate mai ieftin daca accepta sa iti lipeasca strasul pe care tu il ai deja.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Superglue este toxic pentru organism si nu va tine mult. De murit nervul n-are cum sa moara ca este in adancime doar ca smaltul poate fi afectat.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cu nimic, doar ca o sa iti cada destul de repede, nu o sa tina mai mult de cateva zile in cel mai bun caz.

| ALGator a răspuns:

La ce-ti mai trebuie dinti dacă ai strassuri?

| Baby04 a răspuns:

Hey! Superglue, afecteaza smaltul dintelui! In rest nu poate afecta absolut nimic! Recomandat e sa te duci la un dentis pentru a iti lipi strasul. Acestia folosesc o solutie ma putin daunatoare danturii!

| GabrielaDaniela177 explică:

@OoBunnyoO merci de raspuns! Am trecut si pe la un cabinet stomatologic, dar mi s-a zis ca daca il ti lipit in jur de 5-6 zile iti moare nervul.