| GandacelScumpicel a întrebat:

Hei! eu sunt racita rau si am fost la medicul de familie care mi-a dat scutire de pe 16 pana pe 18 februarie., adica ieri.Problema e:eu nu ma pot duce nici azi si cred ca nici maine,scutirea mi-o pot prelungi la medicul scolii? Sper sa primesc un raspuns de la cineva care e in Zinca,Pitesti, care sa stie cum sunt doctorita si asistenta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Adeverinţa respectivă poate fi "prelungită" prin completare direct pe ACEEAŞI Adeverinţă doar de către medicul care a eliberat-o!
Bănuiesc că medicul de familie ţi-a prescris şi un anumit tratament happy
Deci, mergi IAR la control la acel medic şi o să-ţi "prelungească" şi motivarea.

Sau, cel mult, medicul de la cabinetul şcolar îţi poate elibera o altă Adeverinţă pentru motivarea în continuare a zilelor următoare...

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula prelungirea o da tot medicul care a dat scutirea initiala. Totusi poti incerca si la medicul scolii dar trebuia sa mergi astazi.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

De regula ..scutirea o modifica doctorul tau de familie..ai apoi semneaza si pune parafa pe ea.

| LD_Angelica_1981 a răspuns:

O raceala ar trebui sa dureze cam vreo 3-4 zile ☺