| ellabeagle a întrebat:

Buna deci,cand am fost bolnava am luat o scutire la sport pe tot anul, profesoarea de sport mi-a zis s-o duc la directoarea scolii pana in septembrie, insa nu am dus-o din cauza ca imi era frica, daca ma duc sa duc scutirea maine o sa o primeasca sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca ar trebui sa fie primita/acceptata fara discutii, deoarece acea scutire este eliberat pentru a te scuti de a participa le orele de sport pe parcursul intregului an, deci nu are "termenul de valabilitate" expirat pana in acest moment. Esti la fel de inapta pentru efort si sport si acum ca si in urma cu 2 luni. Sanatate!

| ellabeagle explică (pentru corbulalbrosu):

Problema e ca a zis ca primeste pana in septembrie si daca o duc poate sa nu o primeasca.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ellabeagle):

Motivul pentru care tu nu poti participa la ora de educatie fizica este acelasi si in prezent/in acest moment, exact ca si in momentul eliberarii respectivei scutiri. Si va fi valabila si in continuare deci ar fi anormal sa refuzesa primeasca un act oficial si original care indiferent de data emiterii ramane oficial si valabil si peste ani.

| ellabeagle explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc voi incerca miine sa-l trimit pe tata sa dea certificatul sper sa-l primeasca.

4 răspunsuri:
| ellabeagle explică:

Directoarea nu doreste sa primeasca certficatul ce sa fac sadnu o sa imi scoata nota.