| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a întrebat:

Vreau scutire totala pe tot anul la sport,iar la liceul la care sunt,doctorita a specificat ca scutirea sa fie eliberata stirct de medicul de familie,cand am sunat medicul sa-i sun ca am nevoie de scutire medicala,a reufzat sa-mi dea, si m-a trimis la alt doctor.Ce sugestii aveti in aceatsa privinta? sa fac sportul nu este o optiune

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorbeste cu directorul scolii si explică i situatia.

| Mirunelu a răspuns:

Daca ai vorbit tu este de inteles de ce a refuzat. Roaga-i pe parintii tai sa vorbeasca, poate asteapta ceva medicul de familie, o atentie, o maslina... Daca nu gaseste-ti alt doctor, intreaba-i pe colegii care mai au scutire daca doctorul lor ar fi dispusi sa-ti dea si tie o scutire dar probabil va trebui sa cotizezi si la ei cu ceva.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm explică (pentru Mirunelu):

Scutirile pentru sport, oricum sunt 50 lei, nu e nicio problema este o suma modica pe care o pot plati. tatal unei prietene este director la casa de sanatate ( sau ceva in gen ) si el mi-a spus ca doar doctorita de familie poate sa-mi elibereze scutirea, dar face pe interesanta si nu vrea sa-mi dea laughing

| Mirunelu a răspuns (pentru asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm):

Schimba-ti doctorul laughing, nu stiu cum ai putea s-o convingi, parintii tai au vb cu ea? Aveti noroc, la mine in liceu le vroia doar de la specialist si le mai si viza medicul scolii... deci scapai mai greu...

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm explică (pentru Mirunelu):

In generala ma ocupam cu scutirile "homemade".si la liceu am decoperit ca am aceeasi doctorita ca si-n gimnaziu.ori am realizat o performanta in falsificare ori aia e mai inapta s-ai spun.:-s

Răspuns utilizator avertizat